producent stolarki aluminiowej

Aluminium jest wszędzie. Jako lekki, nadający się do recyklingu i bardzo wszechstronny materiał, odgrywa dużą rolę w naszym codziennym życiu. Jakie są obszary jego zastosowań?

Nieograniczone możliwości aluminium

Nie sposób wymienić wszystkich zastosowań aluminium w naszym codziennym życiu. W szkole poznajemy aluminium jako pierwiastek. Dopiero później docierają do nas jego faktyczne zalety. Budynki, łodzie, samoloty i samochody, sprzęt AGD, opakowania, komputery, telefony komórkowe, pojemniki na żywność i napoje – wszystkie zbudowane są z aluminium. Aby podać bardziej codzienny przykład, dodamy, że aluminium wykorzystuje się na przykład w zmywarce. Stopy aluminium, jak pa6 czy 6061, nie mają konkurencji, jeśli chodzi o wzornictwo, trwałość, odporność na korozję i lekkość. Nie ma również nikogo lepszego w jego obróbce, metodach produkcji i innowacyjnych rozwiązaniach od ALUin ;)

aluminium, aluminium cena, aluminium anodowane, aluminium pa6, aluminium 6061, aluminium pierwiastek, aluminium w zmywarce, aluminium krzyżówka, aluminium temperatura topnienia

Budownictwo — domy z aluminium

Cena aluminium nie należy do najniższych. Jednak używanie aluminium jako materiału budowlanego jest ważnym sposobem tworzenia budynków, które nie tylko oszczędzają energię, ale faktycznie produkują energię. Choć może się wydawać na początku, że cena aluminium, szczególnie anodowanego, będzie zaporowa, to jednak prowadzi do wielu oszczędności. Tak wielkich, że po paru latach zwracają koszt zakupu.

aluminium, aluminium cena, aluminium anodowane, aluminium pa6, aluminium 6061, aluminium pierwiastek, aluminium w zmywarce, aluminium krzyżówka, aluminium temperatura topnienia

Aluminium w opakowaniach

Około 20% antropogenicznych emisji gazów cieplarnianych pochodzi z produkcji żywności. Z czego niemal jedna trzecia się marnuje. Stąd skuteczna konserwacja żywności i napojów, na przykład przy użyciu aluminium, odgrywa ważną rolę w tworzeniu bardziej opłacalnego świata. 

***

Jak widać, aluminium, ze swoimi niemal nieograniczonymi obszarami zastosowań, jest materiałem przyszłości. Mając na uwadze jego plastyczność i wytrzymałość - temperatura topnienia aluminium wynosi 660,4 °C, a wrzenia 2060 °C - może tworzyć krzyżówkę z różnymi materiałami, dając wręcz spektakularne efekty.

28.06 aluminium